Genel Yazılar

Bahçeşehir Özel Ders Merkezi

Mod Eğitim, 10 yıl önce kendi alanında tecrübeli öğretmenler tarafından LGS, TYT-AYT hazırlık ve okula takviye(7.8.9.10.11. ve 12. Sınıflar) alanlarında öğrencileri hedeflerine başarılı bir şekilde ulaştırmayı amaçlayarak kurulmuştur. Özel ders lüks olmaktan çıkmış bir ihtiyaç haline geldiğinden Bahçeşehir de özel dersleri en iyi öğretmenlerle birebir olarak karşılıyoruz. Öncelikli prensibimiz öğrenmeyi öğreterek öğrencileri derste daha aktif hale getirmek ve öğrencilerin bilgi seviyesini, algılama şeklini ve eksiklerini belirleyerek bireysel olarak başarılarını arttırmaya yönelik çalışmalar yapmaktır.

Mod eğitim olarak Bahçeşehir de özel derslerimizi Eğitim Koçu denetiminde her öğrenciye göre bir strateji hedefi belirleyerek başlıyoruz. Öğrencinin en fazla başarılı olabileceği dersler belirlenir ve bu derslerdeki performansı maksimum seviyeye çıkarılmaya çalışılır, aynı zamanda zayıf olduğu derslerdeki eksiklerin giderilmesine yönelik çalışmalar yapılır. En önemli husus kitap okuma ve ders çalışma alışkanlığının kazanılmasıdır. Her öğrenicinin algısı ve öğrenme yöntemi farklıdır. Bütün öğrencilerimize özel ders programı yapılır, çalışma metodu belirlenir ve yıllık plan hazırlanır. Öğrenciler özel ders dışında düzenli şekilde takip edilir.( ödev kontrolü, haftalık çözdüğü soru sayısı, yapmış olduğu deneme sınavlarının sonuçlarının kritiği )

Bahçeşehir Özel Ders Merkezimizde öğrencilere özel hazırlanan sessiz ortamda dış etkenlerden uzak kalarak öğretmen gözetiminde bireysel çalışmalar yapılır. Eğitimlerimizden önce öğrencilerimizle ders çalışma taktiklerini paylaşıyoruz, böylece verimli ders çalışmalarını sağlıyoruz. Mod eğitimde ders çalışmak için kütüphane ortamı mevcuttur, öğrencilerimiz dilediği saat öğretmen gözetiminde çalışmalarına devam edebilirler. Verimli ders çalışmak çok önemlidir. Uzun süreli ders çalışmak yerine programlı ve verimli ders çalışmak öncelikli hedefimizdir. Öğrenciler ders çalışmaya uzun süre ara vermemelidir. Hazırlık sürecinde çalışmaktan soğumamak önemlidir. Bir hedefiniz olmalı, gitmek isteğiniz üniversiteyi ve bölümü önceden belirlemeli ve bu hedefe ulaşmak için hangi dersten kaç net yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Özel derslerde stratejik, motivasyonlu, aktif öğrenerek, sonuç odaklı bir eğitim görmek istiyorsanız Bahçeşehir Özel Ders Merkezimize bekliyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu